Pokalbis apie garsus ir muziką vaikų prieglaudoje,
kaimas Muzga, Vologdos apskritis

Sveiki, brangūs draugai!

Norėtume pasidalinti patirtimi, kaip socialinėje vaikų prieglaudoje (kaimas Muzga, Čerepoviecko rajonas, Vologdos apskritis) mes surengėme pokalbį apie garsus ir teisingus muzikos pavyzdžius mūsų gyvenime.

Šios prieglaudos vaikai - mūsų seni draugai. Mes pas juos nuvykome sausio 7 d., žinoma šiek tiek iš anksto pasiruošę. Buvo papuošta nedidelė eglutė, ant viršūnėlės patalpinta skrajutė su Judėjimo Kodeksu, ant šakų – savadarbiai žaisliukai su atspausdintais ant jų Kodekso punktais ir baltai-žydros juostelės.

Susitikimas vyko labai šiltoje aplinkoje. Vaikai (vyresnioji grupė - 8 paaugliai) ir 2 prieglaudos darbuotojai (direktorius ir auklėtoja – fotografijoje) susidomėję klausėsi pokalbio. Skambėjo ištraukos iš įvairių klasikos ir liaudies kūrinių. Pokalbio metu prieglaudos auklėtoja papasakojo kaip ji naudoja "teisingą" muziką darbe su vaikais. Susitikimo pabaigoje vaikai, ant iš anksto paruoštų kortelių-žaisliukų, užrašė savo jausmus, patirtus klausantis muzikos, ir papuošė šiomis kortelėmis mūsų "dorovinę" eglutę.

Pokalbis apie garsus ir muziką Pokalbis apie garsus ir muziką

Kalėdos praėjo puikiai! Vaikai sužinojo daug naujo apie muziką ir gamtos garsus, gavo nedideles kalėdines dovanas. O mums geriausia dovana buvo jų džiugios akys ir atsisveikinimui choru ištartas: "Ačiū!"

Su meile, Sergejus ir Lilija,
m. Čerepoviec